مچبند دافع حشرات BUGS LOCK - مطالب مرداد 1388

نیوشا ضیغمی، «در چشم باد»

نویسنده : حسن حسنی یکشنبه 11 مرداد 1388 04:26 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

«نیوشا ضیغمی» را این روزها در قاب شیشه ای تلویزیون می بینید، او یكی از شخصیت های محوری سریال «در چشم باد» (البته در این روزها) است شاید شما كه به پیشنهاد مصرانه ما عمل كرده و جمعه شب ها «در چشم باد» را می بینید، باورتان نشود علاوه بر این كه اولین بار است او را در یك سریال تلویزیونی می بینیم، اولین تجربه بازیگری این بازیگر 29 ساله نیز است.بله، درست متوجه شدید ضیغمی اولین حضورش در مقابل دوربین را سال 1382 تجربه كرده است.درست وقتی كه قرارداد حضور در سریال تلویزیونی«در چشم باد» را امضا كرد و جلوی دوربین «جعفری جوزانی» رفت.آن روزها ضیغمی یكی از هنرجویان كانون سینماگران جوان بود.او یك سال بعد در فیلم های «تردست» و «شوریده»، «محمد علی ساجدی» بازی كرد.تا از همان آغاز بازیگری اش پر كار باشد و البته با همان فیلم «شوریده» هم به عنوان یكی از كاندیداهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگران جشنواره بیست و چهارم فجر معرفی شد.«اخراجی ها یك و 2، پارك وی و قرنطینه» هم از جمله فیلم هایی بودند كه ضیغمی در آن ها حضور داشت.جالب است بدانید او دانش آموخته رشته «روان شناسی» كودك است.و اما خبر مربوط به او: «نیوشا ضیغمی» بازیگر سینما برای نخستین بار در مقام سرمایه گذار در تولید فیلم سینمایی «همه چیز درباره سارا» مشاركت می كند.پیمان عباسی مشتركا با ضیغمی دفتر تهیه و تولید آثار سینمایی را تاسیس كرده است.اثری كاملا كمدی است و قصه آشنایی دختر وپسری را روایت می كند و به ماجراهایی كه در روز ازدواجشان به وجود می آید می پردازد.این طور كه گفته اند فیلم سینمایی «همه چیز را درباره سارا» پر بازیگر و پرسوناژ است كه بازیگران شناخته شده ای در آن ایفای نقش خواهند كرد.جالب تر این كه خود«نیوشا ضیغمی» قصد بازی در فیلم را ندارد.امیدواریم این چهره تصویری بتواند در عرصه نویسندگی و تهیه كنندگی نیز موفق باشد، هر چند كه ما باز هم انتظار سنجیده تر بودن و درست تر عمل كردن را داریم (ای كاش همه نخواهند ره صد ساله را یك شبه طی كنند).

آخرین ویرایش: - -

مراقبت از پوست و ماساژ پوست

نویسنده : حسن حسنی پنجشنبه 8 مرداد 1388 07:03 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

فرآورده های تمییز كننده پوست عبارتند از :
شیر پاك كن ها
كرم های تمییز كننده
لوسیون های تمییزكننده
فراورده های كف زای صورت
صابون های آرایشی
مواد پاك كننده آرایش چشم
خصوصیات مواد تمییز كننده:
1- بتواند پوست را به طور مؤثر تمییز كند بدون این كه پوست را تحریك كند
2-بتواند تمام ذرات مواد آرایشی 5487 و چربی را برطرف كند
3-استفاده از آن لذت بخش باشد
4-به راحتی از روی پوست پاك شود
 5487

 5487

شیر پاك كن ها
شیرپاك كن معمولا” یك امولسیون روغن در آب است كه نسبت آب به روغن خیلی بالاتر است و این باعث می شود كه شیر پاك كن یك قوام آبكی داشته باشد. 5487 5487
موارد كاربرد آن در درمان پوست های خشك و پوست های حساس است.

كرم های تمیز كننده

این كرم ها دارای نسبت بالاتری روغن هستندكه همین باعث سفت شدن قوام آنها می شود وآنها را از شیر پاك كن غلیظ تر می كند.كرم های تمیز كننده در برطرف كردن مواد آرایشی وچربی پوست مؤثرتر است.
لوسیون ها

لوسیون ها محلول مواد شوینده در آب هستندودر تركیب آنها روغن وجود نداردوبرای پاك كردن آرایش مناسب نیستند.اگر شما دارای پوست طبیعی هستید استفاده از لوسیون مؤثر نیست.
صابون های آرایشی

هر چند صابون به خوبی پوست را تمیز می كند ولی معمولا”توصیه می شود كه از صابون های معمولی برای تمیز كردن پوست استفاده نشود.
پاك سازی 5487 صورت
به طور كلی دو روش برای پاك سازی 5487 صورت با دست وجود دارد:
پاك سازی سطحی ودوم پاك سازی عمیق
در پاك سازی سطحی از فراورده های تمیز كننده سبك استفاده می شودكه پس از این كار می توان پاك سازی كامل وعمیق تری انجام داد

پاك سازی سطحی

هر قسمت از صورت روش مخصوصی جهت مالیدن و پاك كردن فراورده های تمیز كننده دارد.ترتیب پاك سازی قسمت های مختلف به قرار زیر است.
چشم ومژه ها
لب ها
گردن چانه گونه ها و پیشانی
مراحل انجام پاك سازی سطحی
1-با استفاده از یك فراورده پاك كننده آرایش چشم ناحیه اطراف چشم را خوب تمیزكنید.در حالی كه با دست غالب خود فراورده تمیز كننده را به دور چشم می مالیدبا دست دیگر پوست را بكشیدو از چشم ها مراقبت كنید.در صورتی كه از مواد پاك كننده با پایه آب استفاده می كنید آن را مستقیما”:روی یك تكه گاز تمیز بریزیدو سپس آن را روی سرتاسر طول مژه ها از قاعده مژه ها به سمت پایین ونوك آنها بكشید. سپس بطور دورانی گاز را روی ناحیه چشم بكشیدبه صورتی كه آن را به سمت خارج وبالای پلك ها و سپس قسمت پایین مژه ها وبه سمت بینی حركت دهید.این كار را چند بار تكرار كنیدو مرتب گازها را عوض كنیدتا وقتی كه هم چشم وهم گازدیگر آلودگی نداشته باشند
2-لب ها را 5487 تمییز كنید.ترجیحا”این كار را با استفاده از شیر پاك كن انجام دهید زیرا این كار باعث می شود كه چربی ها و موم داخل رژ لب به راحتی برطرف شود.ابتدا مقداری از ماده تمییز كننده را روی پشت دست غیر غالب بریزید با همان دست سمت چپ دهان مشتری را نگه دارید.با دست غالب كمی از ماده تمییز كننده را روی لب بالا از سمت چپ به راست بمالید و سپس روی لب پایینی از راست به چپ حركت دهید.سپس ماده تمییز كننده را از روی لب پاك كنید.برای این كار گوشه های لب را نگه دارید و یك تكه گاز مرطوب را سر تا سر لب ها بمالید
3-یك ماده تمییز كننده لوسیون یا شیر پاك كن را روی تمام صورت وگردن بریزید و به آرامی ماساژ دهید. كف دستهایتان را روی هم بمالیدتا ماده تمیز كننده خوب گرم شود.سپس انگشتانتان را روی گردن حلقه بزنید وبه تدریج كه دستهایتان را از هم جدا می كنید به سمت بالا بكشید. دوباره دستهایتان را روی چانه حلقه بزنید وسپس به سمت خارج یعنی زاویه فك پایینی بكشید.
سپس همین طور دست ها را به سمت پیشانی بكشید به طوری كه نوك انگشتانتان به سمت پایین باشد و كف دستتان كاملا”روی پوست قرار داشته باشد. با انجام یك سری حركات دورانی ملایم با نوك انگشتانتان ماده تمییز كننده را به همه جای پوست بمالید. این كار را از قاعده گردن شروع و به پیشانی ختم كنید.
با استفاده از یك تكه گاز مرطوب وتمییز فرآورده های مالیده شده روی پوست را پاك كنید.برای این كار نیز با حركات دورانی به سمت بالا وخارج دست را حركت دهید.

پاك سازی عمیق


پاك سازی عمیق یك سری ماساژبا دست است كه قدرت تمییزكنندگی فراورده های مالیده شده را افزایش می دهد.با این كار جریان خون در پوست افزایش می یابد واین باعث گرم شدن پوست می شودوبه دنبال آن منافذ طبیعی پوست دهانه فولوكل 5487 موو روزنه های غدد عرق همگی شل می شوند. این مسئله كمك میكند كه ماده تمییز كننده وارد این منافذ شود و در آنجامواد آرایشی بجا مانده را حل كند وبرطرف نماید.به طور كلی ترتیب های متعددی برای انجام پاك سازی عمیق صورت وجود داردكه درصورتی كه در یك وضعیت بهداشتی وصحیح انجام شود همه آنها قبول است و نتیجه مطلوب میدهد.یكی از ترتیب ها به قرارزیر است:
1-یك كرم تمییزكننده متناسب با پوست را انتجاب كنید. روش مالیدن كرم همانی است كه در روش سطحی گفته شد.
2-با نوك انگشتان دو طرف گردن را خوب بمالید به چانه كه رسیدید مالش را به سمت خارج یعنی زاویه فك تحتانی ادامه دهید و در آنجا با ملایمت به محل قبلی یعنی شروع حركت از گردن باز گردید.
3-حركات مالشی به صورت دوران های كوچك را روی پوست گردن به كار ببرید.
4-نوك انگشتان را به سمت خارج وزاویه 5487 فك تحتانی سوق دهید. انگشت های نشانه را روی استخوان فك پایین قرار دهید. انگشت وسط را در زیر استخوان فك پایین بگزارید. دست راست را به سمت پایین حركت دهید یعنی جایی كه انگشت نشانه شما روی چانه می لغزد.دوباره انگشتان را به همان جای قبلی برگردانید.این كار را بادست چپ نیز انجام دهید.
5- یك سری حركات مالشی را به شكل دوران های كوچك از چانه شروع كنیدوبه سمت بالا و بینی برویدواز آنجا به سمت ناحیه گیج گاهی ختم كنید.وقتی به ناحیه گیجگاهی رسیدید انگشتان را به سمت چانه بلغزانید وحركت فوق را دو مرتبه شروع كنید.مرحله پنج راپنج بار دیگر تكرار كنید.
6-انگشت حلقه دست راست را روی پل بینی قرار دهید.انگشتان حلقه میانه ونشانه را به سمت نوك بینی بكشید.وقتی كه این انگشتان از نوك بینی ردشدندبلافاصله با دست چپ این كار را تكرار كنید.این مرحله را پنج بار تكرار كنید.
7-با انگشتان حلقه هر دو دست دایره ای دور چشم رسم كنیدبدین صورت كه از گوشه داخلی استخوان ابرو شروع كنید وانگشت را یكبار به سمت گوشه خارجی استخوان ابرو ویكبار به سمت زیر واطراف چشم بلغزانیدو دومرتبه به جای اول برگردانید.تكرار پنج مرتبه
8-با استفاده از هر دو دست با حركتهای دورانی كوچك تمامی پیشانی را مالش دهید. تكرار پنج مرتبه
9-انگشت های میانه ونشانه هر دو دست را از هم باز كنید وبا حركات متقاطع دو دست روی پیشانی را مالش دهید.
10-انگشتان نشانه خود را روی گوشه داخلی ابرو قرار دهید وبا ملایمت به سمت بالا بكشید به طوری كه گوشه داخلی ابرو را بالا ببرید.همچنین قسمت میانی ابروهارا با انگشت حلقه به سمت بالا بكشیدوبالاخره این كه گوشه خارجی ابرو را باانگشت حلقه به سمت بالا بكشیدسپس انگشت حلقه را به سمت كنار گوشه خارجی و زیر كاسه چشم بلغزانید.
11-با كف هر دو دست فشار اندكی روی ناحیه گیجگاهی دو طرف وارد كنید.
در پایان با استفاده از گازهای مرطوب كرم های تمییزكننده را پاك كنید.
 5487تونینگ
پس از این كه پاك سازی انجام شد باید با استفاده از یك لوسیون مناسب تونیك پوست انجام شود.
فرآورده های تونیك
این فرآورده ها ذرات باقی مانده مواد تمییز كننده چربی وفراورده های پوستی را از سطح پوست برطرف می كنند.كار اصلی لوسیون های تونیك به قرار زیر است:
*موجب احساس خنكی پوست می شودوقتی كه آب یا الكل موجود در لوسیون از سطح پوست تبخیر می شود به گاز تبدیل می شود وانرژی می گیرد.در اینجا انرژی را ازسطح پوست میگیرد و همین باعث خنك شدن آن می شود.
*باعث كشیدگی پوست می شود زیرا مواد شیمیایی موجود در لوسیون های تونیك قابض هستنداین حالت موجب تنگ شدن منافذ پوست می شوند وبه همین جهت جریان سموم وعرق به سطح پوست كاهش می یابد.

خنك كننده ها وتازه كننده ها
ملایم ترین لوسیون های تونیك هستند.در تركیب آنها تنها مقداری اندك الكل استفاده شده ویا اصلا”هیچ الكلی استفاده نشده است.آنها بیشتر از آب مقطر وعصاره گلها مثل گلاب به خاطر اثرات تونینگشان تشكیل شده اند.
تونیك ها:
اندكی قوی تر هستند.بسیاری از آنها حاوی مقدار اندكی از مواد قابض هستند.
قابض ها
قوی ترین لوسیون های تونینگ هستند.آنها حاوی 5487 درصدبالایی الكل هستند.همچنین ممكن است حاوی تركیبات ضدمیكروب باشند.اینها در موارد وجود ضایعات پوستی استفاده می شوند تا ترمیم آنها را سرعت ببخشند.

طرز مالیدن
لوسیون تونینگ را می توان به چندین روش روی پوست مالیداما هرروشی كه بكار می رود مهم آنست كه پوست كاملا”تمیز وعاری از چربی گردد.
بهترین روش آن است كه آن را مستقیما”روی دو تكه گاز مرطوب تمیز بریزند و به آرامی روی گردن وصورت به سمت بالا وپایین بكشید.روش دیگر آن است كه محلول تونیك را به صورت اسپری تحت فشار بكار بریدو روی پوست بپاشید.این كار موجب می شود كه یك لایه غبار مه مانند از لوسیون روی پوست قرار بگیرد.در صورتی كه از این روش استفاده می كنید همیشه چشمان مشتری را با گاز بپوشانید وظرف اسپری را در فاصله چند سانتیمتری پوست بگیرید و آن را به صورت حركات جارویی در سطح پوست حركت دهید.
برای بوجود آوردن اثر مفرح در پوست می توان لوسیون را روی گازخیس ریخته آن راروی پوست مالید.
اگر این روش را بكار می بریدگاز را از یك گوشه محكم بگیرید وبتدریج در سطح پوست با ضربات ملایم وپیوسته حركت دهید.
پس از مالیدن لوسیون تونیك بلافاصله آن را با دستمال كاغذی نرم پاك كنیدتا از تبخیر آن از سطح پوست جلوگیری كنید.آخرین ویرایش: - -

عوامل ایجاد چین وچروک پوست صورت عبارتند از…

نویسنده : حسن حسنی پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:59 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

افزایش سن،نور خورشید،حالات چهره،سیگاروبرخی از بیماریها.
چین وچروک بر دو نوع است:۱-استاتیک۲-دینامیک
چین وچروک استاتیک همیشه وجود دارد و ربطی به حالات چهره ندارد.ولی چین وچروک دینامیک همیشه روی صورت وجود نداردوتنها به دنبال حالتهای خاصی در صورت ایجاد میشود.مانند چین بین دو ابروکه در حالت اخم ایجاد میشود.


در صورت عدم مراقبت صحیح وعدم پیشگیری چین وچروک دینامیک به استاتیک تبدیل میشود.
پوست از دو بخش تشکیل شده است:اپیدرم و درم
درم لایه ی عمقی تر می باشد که سرشار از فیبر های کلاژن و الاستین است.جنس این فیبر ها پروتئینی است.کلاژن مسئول استحکام پوست و الاستین مسئول انعطاف پذیری پوست میباشد.با افزایش سن ساختار این فیبرها تغییر میکندو از مقدار کل آنها کاسته میشود.در نتیجه پوست شل وافتاده میشودوخاصیت کشسانی آن کاهش می یابد.
اپیدرم لایه یسطحی پوست می باشد که با افزایش سن ضخیم وغیر یکنواخت می شود.
از طرفی با افزایش سن ترشحات غدد چربی کاهش مییابد و پوست دچارخشکی می شود.
مجموعه ی این عوامل سبب ایجاد چین و چروک میشود.
مهمترین فاکتور خارجی در ایجاد چین و چروک نور آفتاب است.اشعه ی ماوراءبنفش نور خورشید در دراز مدت سبب افزایش تولید فیبر های الاستین نامرغوب و غیر طبیعی ودر نتیجه ضخیم وچرمی شدن پوست می شود.
اولین قدم در درمان چین وچروک آبرسانی کافی به پوست می باشد.(نوشیدن آب کافی،استفاده از مرطوب کنندهی مناسب،هیدرودرمی واستفاده از ماسکهای آب رسان)
ترکیبات دارویی مختلفی با مکانیزم لایه برداری جهت درمان چین وچروک موجوداست.مانند:
فراورده های اسیدهای میوه وترکیبات رتینوئید.
این ترکیبات باید زیر نظر پزشک تجویز شوند.استفاده از آن ها در مدت زمان معین باعث کاهش چینوچروک های سطحی می شود.
انواع ماساژ های پوستی با تقویت عضلات صورت می توانند در رفع چین وچروک موءثر باشند.
با توجه به نقش کلیدی اشعه خورشید در ایجاد چین وچروک،استفاده ی مرتب از ضد آفتاب یک فاکتور مهم پیشگیری کننده محسوب می شود.
روشهای مختلف دیگری که می توان از آنها در این زمینه سود جست عبارتند از:
پیلینگ،مایکرودرم ابرژن،لیفتینگ ولیزر.آخرین ویرایش: - -

طریقه استفاده از میوه برای آرایش نمودن پوست

نویسنده : حسن حسنی پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:57 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

این عمل را باید بعد از نازك كردن پوست و پس از اینكه پوست صورت را از مواد آلوده و چربی ها و سلول های مرده عاری نمودیم و همچنین در صورت امكان پس از انجام بخور، انجام داده و برای اینكه میوه به خوبی جذب پوست شود بهتر است از ورقه های نازك میوه یا از میوه رنده شده استفاده نموده كه در این صورت مواد درون میوه راحت تر و سریعتر جذب پوست می شوند.


بهتر است برای اینكار میوه را همراه پوستش كه خواص دیگری نیز درون آن وجود دارد ، استفاده نماییم و اگر میوه هسته دار یا دانه دار باشد، از هسته ها و دانه های آن استفاده نكنیم و آنها را از میوه جدا نموده و سپس ورقه های نازك یا رنده شده میوه را روی پوست صورت قرار داده ، این كار را باید بر روی تمام قسمت های پوست صورت و به طور هماهنگ و یكدست انجام دهیم و بهتر است در این زمان آسوده و فارغ از هر كاری با اعصابی راحت دراز بكشیم و استراحت نماییم.
زیرا اعصاب راحت و آسوده باعث درست عمل نمودن همه اعضای بدن و در اینجا تغذیه بهتر و سریع تر پوست از مواد مغذی كه بر روی آن قرار داده ایم می شو د و پس از گذشت مدت زمان لازم (كمتر از یك ساعت)بهتر است مواد را از روی صورتمان پاك نموده و صورت را با آب نیمه گرم فقط در حدی كه مواد از روی صورتمان پاك شوند ، بشوییم.آخرین ویرایش: - -

آیا میدانید اولین قدم در پاكسازی پوست استفاده از شیر پاك كن میباشد؟

نویسنده : حسن حسنی پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:51 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

سیاری از مردم بر این باورند كه استفاده از شیر پاك كن تنها منحصر به پاك كردن آرایش خانم ها میباشد در حالی كه شیر پاك كن یك پاك كننده’ ایده آل برای پوست همه’ افراد می باشدوهیچ گونه محدودیت جنسی یا سنی ندارد.
مزیت شیر پاك كن بر صابون این است كه اسیدیته(PH)شیرپاك كن متناسب با اسیدیته’ پوست میباشد وتركیبات موجود در آن به گونه ای است كه به چربی های لایه’ شاخی آسیب نمیرساند.اما استفاده’ مكرر از صابون به عنوان پاك كننده’ صورت سبب خشكی پوست و در نتیجه بارزتر شدن چین و چروك های صورت میگردد.
استفاده از شیر پاك كن حد اقل دو مرتبه در روز توصیه میشود.البته بنا بر موقعیت شغلی و محیطی فرد ممكن است تعداد دفعات استفاده در روز بیشتر شود.
مثلا فردی كه در یك محیط آلوده در مركز شهر تهران شاغل است نسبت به یك خانم خانه دار كه در یك شهرستان كوچك با آب و هوای پاك زندگی میكند نیاز بیشتری به استفاده از شیر پاك كن دارد.
برای استفاده از شیر پاك كن بهتر است آن را با انگشت روی صورت مالیده و با حركات دورانی انگشت روی صورت ماساژ دهید سپس با آب صورت را آبكشی نمایید.
توجه نمایید كه هرگز نباید شیر پاك كن روی صورت بماند بلكه حتما باید با آب و یا تونیك مكمل خود شسته شود.
در خاتمه متذكر میشوم كه در انتخاب نوع شیر پاك كن دقت كافی بفرمایید.شیر پاك كن باید متناسب با نوع پوست شما(چرب،خشك یامختلط)و از ماركی مطمئن و مرغوب باشد.


آخرین ویرایش: - -

لطیف کردن پوست

نویسنده : حسن حسنی پنجشنبه 8 مرداد 1388 06:32 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

برای اینکه گیاهان و خوراکی هایی را که به کار می بریم بهتر بتوانند بر روی تغذیه پوست ما اثر بگذارند لازم است تا پوست زنده ما مستقیما این مواد را دریافت کنند تا فوری جذب نموده و از خواص آنها برای ترمیم خود استفاده کنند.
قبل از این کار باید پوست را از مواد آرایشی پاک کردو سلولهای مرده و شاخی شده ی آنرا جدا و از چربی هایی که به وسیله غده های ترشح کننده پوست ترشح می شوند تمیز نمود، یعنی آنها را از پوستمان جدا و پوست را پاک و نازک و لطیف کرده و سپس از مواد مغذی استفاده کنیم.
برای نازک کردن پوست به خصوص پوست صورت، باید از شامپوی یچه استفاده نماییم که دارای مواد قلیایی کمتری می باشد و به پوست آسیبی نمی رساند و بهتر است این گونه عمل کنیم: یک لیف نرم را به مقداری شامپوی بچه آغشته نموده وسپس آن را به صورتمان که قبلا آنرا خیس نموده ایم می کشیم، این لیف را آرام ، آرام به صورت کشیده و بهتر است این کار را از پیشان شروع کرده و تا گوش ها و زیر گردنمان ادامه دهیم و صورت را کاملا با آن شست و شو دهیم ، با این عمل چربی های روی پوستمان و همچنین آلودگی های روی آنرا کاملا تمیز نموده و سلولهای شاخی شده ی آنرا هم از بین می بریم تا پوست صورتمان نازک و لطیف تر شود.
پس از تمیزکردن صورت با کف شامپو آنرا با آب ولرم تمیز می شوییم و سپس خشک نموده، حالا بهترین زمانی است که میوه را به آن بمالیم یا بخور مناسب را انجام دهیم .
بهتر است همیشه قبل از استفاده از ماسک های زیبایی پوستمان را بخور دهیم تا منافذ آن باز شده و آماده پذیرش مواد مغذی ماسک ها شود . در عین حال پس از بخور، بدترین زمانی است که پوست در صورت ارتباط با محیط آلوده آلودگی را دریافت نموده و دچار بیماری می گردد چرا که همانطور که گفته شده منافذ پوست کاملا باز بوده و همانطور که آماده است مواد مغذی را دریافت کند، آماده است تا آلودگی ها را نیز دریافت نموده، پس بهتر این است که لطیف تر کردن پوست را پس از آمدن از بیرون و زمانی که در خانه هستیم انجام دهیم . پس از نازک کردن پوست ، بهترین عمل شست و شوی پوست با آب میوه مخلوط با روغن بادام یابهتر شیره نارگیل می باشد که فوری جذب پوست شده و برای آن بسیار مفید می باشد.


آخرین ویرایش: - -

«دوران كهن» سریالی برای رویاپردازی شما

نویسنده : حسن حسنی دوشنبه 5 مرداد 1388 09:02 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

اگر از طرفداران تصاویر به شدت تخیلی، رویایی می باشید و بدتان نمی آید با المان های تابلوی فیلم های تخیلی آشنا شوید و بدتان نمی آید حیوانات عجیب و غریب با شكل و شمایلی چندش آور را ببینید بد نیست جمعه ها سری به شبكه چهار بزنید.

«دوران كهن» نام سریال جدیدی می باشد، كه از شبكه چهار در حال پخش است.این سریال یكی از تولیدات گونه تخیلی می باشد و به صورتی آشكار سعی در برانگیختن حس تخیل بیننده دارد.(باز هم اشاره می كنیم، اگر از دیدن حشرات عظیم الجثه با پاهای عجیب و غریب و غم انگیز ناراحت نمی شوید بد نیست این سریال را ببینید، البته اگر قوه تخیل تان خیلی قوی نیست، به سراغ این سریال بروید، زیرا در غیر این صورت شاید نمونه هایی در حد واقعی و یا همان غیر واقعی (حشرات) توسط دریچه تخیلتان وارد زندگی زیبا و بدون از حشره شما شود)

سریال پیرامون گروه ویژه ای می باشد كه درگیر دریچه ها از دوران كهن هستند، این دریچه كه نیروهای مغناطیسی و الكتریكی دارد، عاملی برای ارتباط موجودات دوران كهن و جامعه امروزی است و هر بار از یك مكان و زمان جدید باز می شود و حیوانات عجیب الخلقه زیادی را به ارمغان می آورد.

شناسایی و مقابله با این موجودات باعث شده فیلم به اثری تخیلی، هیجانی بدل شده و در دو قسمت ابتدایی اش مخاطبان زیادی را جلب كند.البته اگر به خاطر داشته باشید تبلیغات و اطلاع رسانی در مورد این سریال خیلی زودتر آغاز شده بود، تا جایی كه پخش این سریال در پایان سال گذشته (1387) برای نوروز 88 وعده داده شده بود.اما در عملكرد روزهای سیما نباید زیاد نكته سنج بود، زیرا عوامل محترم لطف كرده و باز این سریال را در ابتدای سال (فروردین 88) برای پخش آماده كرده اند.البته اگر شما از بینندگان پر و پا قرص تولیدات تخیلی در عرصه سینما می باشید و این گونه از سینما را به خوبی می شناسید و تولیدات برجسته دراین ژانر را دیده اید، مطمئنا از تماشای این سریال لذت نمی برید، زیرا سریال سعی دارد به زور و با تمام قوا، تخیل و صحنه های غیر طبیعی و مصنوعی آن را به خورد بیننده دهد.عجله در امر انتقال مفاهیم و داستان از اجزای اصلی و ملموس سریال می باشد.جلوه های ویژه و دكورسازی فیلم دچار نقص های غیر قابل پذیرش و فاحشی می باشد كه موجب مصنوعی شدن كلیت سریال می شود، البته شگردی كه كارگردان و عوامل سریال به كار برده اند این نقص ها را برای مخاطبان عمومی كم رنگ ساخته است، مثلا نورپردازی مقطعی و نشان ندادن موجودات به شكل كامل.در هر صورت بهتر است نگاه انتقاد جویانه خود را كنار گذاشته و برای تحمل فضای سرد و بی روح غروب جمعه سری به شبكه 4 بزنید.ما هم مثل شما می دانیم كه دنیای تخیلی كه با موجودات عجیب الخلقه و عظیم الجثه، كه یا از دورانی دیگر آمده اند و یا بر اثر آزمایشات هسته ای، شیمیایی به وجود آمده اند، بارها و بارها موضوع اصلی سریال ها و یا سینمایی های دنیای تصویر قرار گرفته اند، اما شما هم باید بدانید در سینمای تخیل، این گونه از سازه ها (مربوط به موجودات) پر طرف دارترین و پر مخاطب ترین می باشد.

آخرین ویرایش: - -


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو